Altınoluk Pansiyonları - Pansiyon Fiyatları

Altınoluk pansiyon ve Altınoluk pansiyonları tanıtımlarının yapıldığı, Balıkesir, Edremit, Altınoluk pansiyon ve Altınoluk pansiyonlar hakkında fiyatların, fotoğrafların, rezervasyon imkanının sunulduğu sayfa.
 
Tesis Arama
Tesis Adına Göre Ara :
Lokasyon
Ülke :
İl :
İlçe :
Mevki :

Tesis Türü
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

Balıkesir Edremit'e bağlı Altınoluk, kuzeyde Kazdağları, güneyde Edremit Körfezi ile komşudur.

Dünyanın en yoğun oksijen alanlarından olan Kazdağları'na sırtını dayayan Altınoluk, yüzünü ise tertemiz bir denize dönmüştür. Yemyeşil dağların zirvesinden gelen kaynak suları, tüm mineralleri içinde barındırır ve Altınoluk'tan dışarı taşar.

Akciğer ve nefes hastalıklarına iyi gelen havası ile Altınoluk, Ege ve Marmara'dan birçok tatilciyi kendisine çeker. Misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak içinse birçok Altınoluk pansiyonu hizmet vermektedir.

Altınoluk pansiyonları, köy merkezinin yukarılarında, dağların eteklerinde bulunur. Tertemiz havaya daha yakındır ve harika bir manzaraya sahiptir. Altınoluk pansiyonları içinde yüzyıllık konakların restore edilmesi ile hizmete sunulan bir tesis bulunmakta olup, Osmanlı Dönemi'nden izler taşımaktadır.

Dilerseniz eğer, daha lüks şekilde, Fransız stili ile inşa edilmiş olan Altınoluk pansiyonlarını da konaklama için tercih edebilirsiniz.

 
 
Gezgin Yorumları
 
Altınoluk eskiden çok güzel bir beldeydi. 1980'den sonra güzelliğinin farkına varıldı ve zeytin ağaçları kesilerek yerine villalar dikildi. Sahildeki çınarlar katledildi. Esasında kentsel Sit alanı ilan edildi ama belediyesi aldırmadı, rant her şeyi yok etti. 36 olan tarihi eser sayısı bugün 10'u geçmez, peki yerlerinde ne yükselmiş bakarsanız yolsuzluğun boyutunu anlarsınız. Önce İsmail Aynur 15 yıl kadar belediyeyi yönetti. En büyük zarar onun zamanında verildi Altınoluk'a. Esasında konuşmak lüzumsuz. Yüksek bir yere çıkın ve Altınoluk'a bakın, yolsuzlıuğun boyutunu anlarsınız. Normalde imar %15 yani bu %85 ağaç, yeşilli veya boş alan anlamına geliyor. Peki ne görüyoruz beton yığını sebebi kim belli kim yönettiyse o kim yönetmiş CHP yönetmiş ve bu olmuş, pes dedirten uygulamalar var. Altınoluk'a giderseniz Altınoluk köyüne çıkın zaten esas Altınoluk orasıdır. Kahvelerin önündeki Atatürk heykelini yukarı doğru geçip kasabın 30 m ilerisinde Molvalı konağının karşısında imar olmadığı halde yolu daraltan yeni inşaata bakın. Her şey açık ve ortada. Diyeceğim eskiden çok ama çok güzeldi ve her güzel yer gibi rant peşinde koşanlar tarafından yağmalandı. Peki yağmayanlar ne oldu? İnşa ettikleri villaları satıp rantı ceplerine indirdikten sonra yeni rant ve yeni güzellikler peşine düştüler bazıları güneye gittiler. Saygılar.
Oğuz Karsan l 2 Nisan 2014, Çarsamba 12:39 l  
 
 
Peki Altınoluk hakkında sen neler düşünüyorsun?

Altınoluk için toplam 28 tesis listelendi.

Sıralama kriteri :
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Özdemir Apart Pansiyon

28 Altınoluk oteli arasında 21. sırada

 
Balıkesir-Edremit'in şiirsel güzelliği arasında bulunan Özdemir Pansiyon, keyifli ve bir o kadar huzur dolu bir tatil için sizleri bekliyor. Özdemir Pansiyon, denize sıfır konumundadır. Havalimanına ise 28 kilometre...
9999 -9898.957778433 100000 1 0
Tesis için seçilen tarih aralığında fiyat bulunamamıştır
Antandros Pansiyon

28 Altınoluk oteli arasında 24. sırada

 
Sizi Kazdağları eteğinde, Edremit Körfezi'nin incisi durumundaki bu yerleşim bölgesine davet ediyoruz. Havası, suyu ve şifalı otlarıyla bambaşka bir cennete... İster bahar aylarında zeytin, iğde, badem, ıhlamur, hanımeli,...
9999 -9918.9734227464 100000 1 0
 

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Erdek tatiliniz öncesi Erdek Otel Fiyatları'nı inceleyin.

Erdek'de keyifli, güzel bir tatil için Erdek Pansiyonları sayfasını ziyaret edin.

Ayvalık'ın sevimli, küçük pansiyonlarını incelemek için Ayvalık Pansiyonları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları