Altınoluk Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Altınoluk tarihi hakkında bilgi veren, gezip görülecek yerler hakkında fikir edinmenizi sağlayan, Altınoluk ve çevresinde yapılabilecek aktiviteleri anlatan Altınoluk tanıtım sayfası.
 
 
Altınoluk Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Kuzey Ege'nin mitolojik güzeli Altınoluk'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunuyor...

Edremit Körfezi'nde, Kazdağı'nın eteklerinde kurulu olan Altınoluk, Kuzey Ege'de tatil için en çok tercih edilen yerlerden biri. Yunan Mitolojisi'ne konu olmuş efsaneleri, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi varlıkları ile Altınoluk bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden.

Altınoluk'ta gezilecek yerler, görülecek şeyler nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Antandros Antik Kenti: Dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olan Antandros Antik Kenti, Altınoluk'ta mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan bu antik kent Anltınoluk ve bölgenin geçmişi ile ilgili size müthiş ipuçları verecek...

Sarıkız Tepesi: Kaz Dağları'nın en yüksek tepesi, Zeus'un tahtı Sarıkız Tepesi, Altınoluk'un belki de en muhteşem güzelliklerinden biri. Edremit Körfezi'ni ve Midilli Adası'nı tepeden seyredeceğiniz, muhteşem manzaralar sunan Sarıkız Tepesi'ne keyifli bir yürüyüşten sonra ulaşılıyor.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Türkiye'nin ilk köy müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'nde Orta Asya'dan göç eden Türk boylarının kendi özgü kültürleri, giyimleri, aletleri, çadırları ve halıları sergileniyor.

Şahinderesi Kanyonu: Altınoluk'ta gezmeden dönmemeniz gereken bir diğer yer de Şahinderesi Kanyonu'dur. Kazdağı'nın batı yamaçlarında bulunan ve 27 km uzunluğundaki kanyona rehber eşliğinde düzenlenen turlarla gidebilirsiniz.

Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri: Kaz Dağları'nda bulunan bu iki şelale doğa keşfine çıkanların vazgeçilmez iki durağıdır. Yeşil doğanın tam ortasından akan Sütüven ve Hasanboğul Şelaleleri sizi kendine hayran bırakacak.

Bu doğal ve tarihi güzelliklerin yanı sıra Altınoluk'a yakın konumda bulunan Assos, Behramkale Köyü, Güre Kaplıcaları da gezebileceğiniz yerler arasında.

 
 
 

Altınoluk Gezilecek Yerler - Tarihi Mekanlar

Siz de Altınoluk için bir öneri ekleyin
Şahinderesi Kanyonu
Şahinderesi Kanyonu
Şahinderesi Kanyonu, Kazdağları'nın batı yamaçlarında yer almaktadır. 27 Kilometre uzunluğu ile Kanyon, Kazdağları'nın oksijeni bol havası için baca görevi görerek gerekli ortamı sağlıyor. Oldukça dik ve engebeli yapısı olan Kanyon'da rehber [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 2 Şubat 2011, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
Antandros Açık Hava Müzesi
Antandros Açık Hava Müzesi
Antandros Açık Hava Müzesi, Balıkesir, Edremit, Altınoluk'da arkeolojik eserlerin sergilendiği bir müzedir. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 31 Aralık 2010, Cuma - Yorum Sayısı : 0
 
 
Gezgin Yorumları
 
Altınoluk vasat bir bölge, ancak gerçek Altınoluk köyünün tepesindeki butik oteller manzaraya sahip olduğu için hafta sonu tercih edilebilir o kadar.
Burcu çelik l 24 Temmuz 2014, Perşembe 09:33 l  
 
Benim en sıkıntı duyduğum nokta Altınoluk'un çöplerinin döküldüğü yer, yazın Temmuz sıcağında yaydığı çok pis koku ve görüntü kirliliği beni ve çevremde bulunan herkesi çok rahatsız ediyor. Buna en kısa zamanda bir çözüm bulunmalı, gelecek zamanda Altınoluk için faydalı olacağını düşünüyorum.
NİLGÜN KIR GÜRKAN l 4 Mayıs 2014, Pazar 23:20 l  
 
Alt geçitlerin ışıklandırılması -ana yol kenarlarının düzeltilip çimen ve ağaçla yeşillendirilmesi- dağlarına evler yapılmasına müsaade edilmemesi- çöp bidonlarının biraz daha fazlalaştırılıp evlere daha yakın mesafelere konulması, görüntü ve yaşamın kolaylaşması olur diye düşünüyorum.
özgül sad l 17 Mart 2014, Pazartesi 16:29 l  
 
Altınoluk gittikçe taş yığını haline gelmekte. Diğer yerlerden farkı yok olmuş durumda. Ayrıca sahilleri de iskele yığnı olmuş, görüntü kirliliği. Halbuki sahilleri geniş, kum veye taşla karışık kumsal şeklinde, temiz ve rahat bir görüntü olsa çok daha sağlıklı ve görüntü açısındanda güzel olur.
menekşe karacabey l 21 Haziran 2013, Cuma 11:26 l  
 
 
Peki Altınoluk hakkında sen neler düşünüyorsun?

En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Erdek'de keyifli, güzel bir tatil için Erdek Pansiyonları sayfasını ziyaret edin.

Tavernaları, balık restoranları ve tarih kokan sokakları ile popüler Cunda'da konaklayabileceğiniz oteller için Cunda Otelleri sayfasını ziyaret edin.

Ayvalık'ın sevimli, küçük pansiyonlarını incelemek için Ayvalık Pansiyonları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Seyahat Tüyoları